Про журнал

Збірник праць науково-практичної конференції охоплює актуальні проблеми та пріоритети діяльності бібліотек в умовах воєнного стану у період сьогодення. Багатогранна тематика охоплює різні аспекти організації інформаційної та бібліотечної справи: дистанційне бібліотечно-інформаційне обслуговування, електронні інформаційно-бібліографічні ресурси, досягнення сучасних наукометричних досліджень, принципи відкритої науки, збереження, формування та використання книжкового фонду, визначні постаті в контексті історичної пам’яті тощо. У конференції традиційно брали участь провідні фахівці бібліотечної справи, науковці, викладачі. Віриться, що матеріали практичних напрацювань, вміщені у збірнику, прислужаться подальшому поступу бібліотек у вирішенні актуальних завдань сьогодення.

ISBN 978-617-8321-50-5

https://doi.org/10.24144/978-617-8321-50-5

Тематика конференції:

  • Електронні сервіси бібліотеки для забезпечення наукового і навчального процесу. 
  • Збереження і представлення документованої історико-культурної спадщини у цифровому форматі через офіційний сайт установи. 
  • Книгознавчі дослідження історико-культурних фондів.
  • Інформаційна освіта як ключ до успіху професійного менеджменту бібліотекара та запорука його нових компетентностей.
  • Дистанційна робота бібліотек як альтернатива традиційній роботі.
  • Штучний інтелект у бібліотеках як новітня форма інформаційних послуг.
  • Використання сучасних інформаційних технологій у роботі бібліотек.
  • Наукометрія – ефективна організація інформаційної політики вишу.
  • Відкрита наука в Україні: поступ і шляхи розвитку.

Вимоги до оформлення матеріалів:

До опублікування приймаються матеріали українською та англійською мовами, що відповідають тематиці Конференції та не публікувалися раніше.
Увага! Всі роботи будуть перевірені на наявність текстових запозичень.
Оргкомітет залишає за собою право на відбір матеріалів. Статті, що за змістом та оформленням не відповідають зазначеним вимогам не приймаються. Публікація статей безкоштовна.

Структура статті: постановка проблеми, аналіз останніх досліджень, мета статті (постановка завдання; виклад основного матеріалу дослідження; висновки дослідження і перспективи подальших розвідок. Назва статті має бути лаконічною (не більше 10 слів).
Стаття має містити: УДК; ім’я та прізвище автора (-рів); відомість про автора (наукова ступінь, вчене звання, посада, назва та адреса установи, де працює автор, ідентифікатор ORCID, Researcher ID, Scopus ID, e-mail; назву статті; анотація (не менше 1800 знаків) та ключові слова (4-6). Фото автора (при бажанні) додається окремим файлом за прізвищем у форматі .jpg.
Обсяг статей – 8-10 сторінок; формат аркуша А-4, у текстовому редакторі Microsoft Word (.docx). Гарнітура – Times New Roman, кегль шрифта – 14, інтервал між рядками – 1,5; абзац – 1,25 см. Поля: ліве – 3,0 см, верхнє, нижнє, праве – 2,0 см; без нумерації сторінок. Рисунки, діаграми, фото просимо надавати окремими файлами в форматі .jpg.
Списки бібліографічних посилань слід оформлювати згідно із ДСТУ 8302:2015 «Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила
складання». Вказувати цифрові ідентифікатори об’єкта (DOI), присвячені науковим публікаціям, на які дається посилання. Посилання оформляти у квадратних дужках, приклад: [2, с. 23]. Після Списку бібліографічних посилань окремим списком надати References, який має бути оформлений за міжнародним стандартом АРА. Транслітерацію української мови можна здійснити на сайті http://translit.kh.ua/#lat/passport, обравши обравши Науковий традиційний стандарт.

У кінці статті англійською мовою надати резюме статті (короткий підсумковий виклад статті). Цей блок має містити такі елементи: ім’я та прізвище автора; відомості про автора (науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи); назва статті; власне текст, резюме (обсягом не менше як 1800 знаків, включаючи ключові слова (4-6). Презентації повинні бути виконані у форматі .ppt або.pptx. Назва файлу – прізвище автора латинськими літерами.

Поточний номер

Інформаційна політика пам’яті – виживання, збереження та розвиток українських бібліотек у період сьогодення: Матеріали V Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції (Ужгород, 16 жовтня 2024 р.)
					##issue.viewIssueIdentification##

Збірник праць науково-практичної конференції охоплює
актуальні проблеми та пріоритети діяльності бібліотек в умовах
воєнного стану у період сьогодення. Багатогранна тематика охоплює
різні аспекти організації інформаційної та бібліотечної справи:
дистанційне бібліотечно-інформаційне обслуговування, електронні
інформаційно-бібліографічні ресурси, досягнення сучасних
наукометричних досліджень, принципи відкритої науки, збереження,
формування та використання книжкового фонду, визначні постаті в
контексті історичної пам’яті тощо. У конференції традиційно брали
участь провідні фахівці бібліотечної справи, науковці, викладачі.
Віриться, що матеріали практичних напрацювань, вміщені у
збірнику, прислужаться подальшому поступу бібліотек у вирішенні
актуальних завдань сьогодення.

Опубліковано: 2025-01-30

Весь випуск

Статті

Переглянути всі випуски